Noteikumi

WPC (Wood Plastic Composite) produktu izmantošanas tīrīšanas un kopšanas instrukcija.

 Godājamais klient!

Paldies, ka izvēlējāties kādu no mūsu WPC produktiem!

WPC produkti ir ražoti no koksnes-polimēru kompozītmateriāla, kura sastāvā ir 70 % dabīgas koksnes.

 

TĪRĪŠANA UN KOPŠANA

WPC terases dēļu grīda prasa minimālu kopšanu.

WPC terases dēļu krāsošana  vai eļļošana nav nepieciešama!

Tāpat kā pārējie grīdas segumi, arī jaunais WPC grīdas segums pēc iespējas ir jāpasargā no dubļiem, smiltīm un netīra ūdens, izmantojot attiecīgus kājslauķus pie terases. Terases segums regulāri jāattīra no lielākiem netīrumiem, kā piemēram no skujām, lapām vai melnzemes. To darot, nepieļaujiet netīrumu un lielo gružu iekļūšanu starp dēļiem, jo tas bloķē gaisa cirkulāciju. Bloķētas gaisa cirkulācijas gadījumā uzkrājas mitrums un var rasties pelējums. Tas terases dēlim nekaitēs, taču tādā gadījumā pelējuma vai mitruma traipus vajadzētu tīrīt ar atbilstošiem līdzekļiem, kuru PH līmenis ir neitrāls no 7 līdz 9. Ja terase ir īpaši netīra, lūgums izmantot ražotāja ieteikto speciālo tīrīšanas līdzekli.

Mazgājiet terasi vismaz divas reizes gadā. Ja terase ir zem atklātas debess, būtu ieteicams to mazgāt 4 reizes gadā, ievērojot nosacījumu, ka terase vienu reizi jānomazgā rudenī pirms ziemas sezonas sākšanās, kad tā vairs aktīvi netiek izmantota un otru reizi pēc pēdējā sniega nokušanas, pirms pavasara sezonas sākšanās.

Terasi var mazgāt ar siltu ūdeni vai parastu ziepjūdeni, bet lielākas netīrības gadījumā – ar augstspiediena ūdens strūklu ( piem. Karcher augstspiediena tīrītājs u.c.). Maksimāli pieļaujamais strūklas spiediens ir 40 bar, un minimālais strūklas sprauslas attālums līdz terases virsmai ir 20 cm. Mazgāšanu veiciet dēļu garenvirzienā. Nedrīkst izmantot tvaika mazgāšanas iekārtas.

Ja uz terases izlīst pārtikas produkti ( piem. eļļa, tēja, kafija, vīns u.c.) nekavējoties notīriet tos ar ūdeni vai citu tīrīšanas līdzekli. Ilgstoša šo produktu iedarbība dēļu virsmas daļiņas var viegli ietonēt. Ja tas ir noticis, ietonēto vietu iespējams izslīpēt ar smalku smilšpapīru, bet to nav ieteicams darīt pašu spēkiem. Lūdziet atbilstoša WPC produktu speciālista konsultāciju palīdzību šī jautājuma risināšanā.

Terases dēļu tīrīšanai nekad neizmantot abrazīvus tīrīšanas līdzekļus. Nelietojiet tīrīšanas līdzekļus, kas satur šķīdinātājus  -tie var sabojāt dēļu virsējo kārtu.

Neizmantojiet tīrīšanas līdzekļus, kas izveido aizsargslāni. Grīdas segumu nav nepieciešams vaskot un/vai pulēt – šīs darbības pat nav pieļaujamas. Turpmāka WPC grīdas seguma apstrādāšana ar virsmu pārklājošiem līdzekļiem nav nepieciešama un nav arī pieļaujama. Tīrot ar putekļu sūcēju, izmanto cietam grīdas segumam paredzētu uzgali.

Lielu bojājumu gadījumā viena vai vairāku grīdas dēļu nomaiņu veic speciālists. Tādā gadījumā pēc pieprasījuma ir pieejama atsevišķa instrukcija. Īpašās ieklāšanas vietās, piemēram, pie kāpnēm, vai citos jautājumos lūdzam vērsties pie tirgotāja.

IZMANTOŠANA

Zem krēslu un galdu, kā arī zem citu mēbeļu kājām piestiprina filca paliktnīšus. Pārvietojot smagas mēbeles, tās ir jāpārnes, nevis jābīda pa grīdu. Ja izmanto krēslu un mēbeļu ritenīšus, tad jālieto tikai W tipa (mīkstie) ritenīši.